Dom pod Będzinem / wybór materiałów do łazienki

Zakres współpracy z architektem

Klienci bywają różni. Niektórzy oczekują od architekta podejmowania każdej decyzji poczynając od wyboru podłogi, przez wybór oświetlenia, kafelek, aż po finalne elementy wyposażenia typu stoły krzesła itp. Przyznam, że takich klientów lubimy najbardziej. Mamy wtedy pełną kontrolę nad efektem finalnym i możemy w pełni zadbać o każdy element wnętrza.

Są i tacy, którzy z różnych powodów chcą mieć kontrolę nad poszczególnymi wyborami. W takim przypadku oferujemy klientom wspólne odwiedzanie sklepów z wyposażeniem. Takie zakupy, często polegają na kompromisie między tym, co my chcielibyśmy osiągnąć, a tym co podoba się klientowi lub po prostu na co klienta stać. Często takie wizyty kończą się drobnymi zmianami w zakresie projektu. Tak też bywa. Ale często też można znaleźć dużo ciekawych nowych rozwiązań, lepiej zrozumieć klienta. No bo wnętrza, które projektujemy mają komuś w przyszłości sprawiać przyjemność, a nie nam. Dlatego też w naszych projektach staramy się słuchać klienta i projektować wnętrza skrojone na miarę i wedle oczekiwań klienta.

Projekt wnętrza w będzinie wizyta w sklepach

Ostatnio mieliśmy okazję odwiedzić kilka sklepów z wyposażeniem łazienek do projektu wnętrz domu jednorodzinnego pod Będzinem. Te pomieszczenia w domu i mieszkaniu są jednymi z bardziej wymagających i pod względem projektowym i wykonawczym. Wyposażenie techniczne łazienki jest o wiele bardziej rozbudowane od np. pomieszczenia kuchni lub salonu. Już na etapie wykonawstwa podejść wodnych musimy wiedzieć jakie będziemy mieli kafelki, żeby przewidzieć estetyczną lokalizację na kafelkach baterii, umywalki lub toalety. Staramy się zawsze ten etap z klientem przejść jak najszybciej, bo dopiero konkretne, wybrane kafelki pozwalają nam na porządne zaprojektowanie łazienek i wydanie wykonawcy lokalizacji podejść wodno kanalizacyjnych.

W efekcie ostatniego spotkania w sklepach wyposażyliśmy częściowo 3 łazienki, ale i udało mi się przekonać klientów, że róż nie taki zły, jeśli zestawiony jest z fajnymi kolorami. Całkiem możliwe, że z butelkowej zieleni w łazience prezentowanej w tym projekcie przejdziemy do różowo czarnej łazienki.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.