nowy temat: projekt wnętrza biura

Nowy klient, nowy temat

Rozpoczynamy współpracę z nowym klientem w Katowicach. Tuż w sąsiedztwie naszego biura na katowickiej Koszutce znajduje się polski oddział szwedzkiego start-upa AppJobs. Jest to prężnie rozwijająca się firma z branży IT – tech oferująca różnego rodzaju prace dorywcze. Biura tej firmy już teraz wyglądają bardzo dla pracownika przyjaźnie. Już od progu widać, że nie jest to typowe biuro w biurowcu, jakich wiele. W rozmowach słychać różne obce języki, w każdej niemal przestrzeni ktoś siedzi z laptopem na kolanach, dużo zieleni, pufy, fotele, stoły do piłkarzyków, przyjazne kolory. Niejedna firma marzy o takim komforcie pracy i takich warunkach. Moje pierwsza myśl była, ale czego oni ode mnie chcą, jak ja im mogę pomóc?

założenia projektowe

Okazało się jednak, że problem jest. Firma „cierpi” na szybki rozwój i zwiększające się zatrudnienie, a co za tym idzie brak przyjaznych miejsc do pracy odpowiadających ich specyficznym potrzebom. Zostaliśmy przez nich poproszeni o zaprojektowanie w jednym z zajmowanych przez nich pomieszczeń przestrzeni o nietypowym przeznaczeniu. Z jednej strony ma to być miejsce przeznaczone na przeprowadzanie rozmów przez Skypa, telekonferencji lub wyciszonej pracy indywidualnej, z drugiej Klient zażyczył sobie również możliwości przeprowadzania spotkań w większym gronie.

Specyfika pracy w tej firmie jest dość nietypowa. Istniejące biuro zajmuje parter typowej dla Koszutki willi. Samo biuro poza dużym open-spacem składa się z licznych większych i mniejszych pomieszczeń, w których poustawiane są sofy, pufy, fotele. Pracownicy mają możliwość pracy w różnych okolicznościach. Nie są przywiązani do jednego biurka. Ludzie tu pracujący pochodzą z całego świata i tę międzynarodową atmosferę czuć również w różnych sposobach pracy.

Pomieszczenie, które zostało przeznaczone pod tę funkcję nie jest najłatwiejsze. Na każdej ścianie coś się dzieje – z jednej strony okno, z drugiej komunikacja, pozostałe ściany mają rozbudowane wyposażenie techniczne w postaci klimatyzatora, kratek wentylacyjnych, anten Wi fi.

Zadanie jest niełatwe, ale już kiełkują nam w głowie pierwsze pomysły.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.