projekt wnętrza laboratorium w wielkiej brytanii / hemel haempsted

wizyta na budowie

W ostatnich dniach mieliśmy okazję odwiedzić jedną z naszych realizacji i sprawdzić postępy prac. Finalizacja projektu została zaplanowana na ten rok. Główne prace budowlane i wykończeniowe miały miejsce w zeszłym roku jednakże finansowanie zostało rozłożone na 2 lata. Stąd projekt i jego realizacja są ciągle w toku. Od czasu do czasu odwiedzamy laboratorium, którego zasadnicza część już od ponad roku działa. My mieliśmy za zadanie zaprojektować reprezentacyjne części laboratorium, a także kantynę i pokój konferencyjny. Nasze odwiedziny mają na celu pomiary stanu istniejącego przed realizacją kolejnych etapów pracy, a także rozmowę z przedstawicielem klienta. Tym razem mierzyliśmy zewnętrzne elementy zadaszeń, które będą w niedługiej przyszłości przerabiane.

ZAŁOŻENIA PROJEKTOWE

Projekt kantyny dla pracowników miał na celu wydzielenie w dużej, jednoprzestrzennej sali o powierzchni ponad 100m kwadratowych kilku stref. Każda ze stref ma nieco inny charakter. Przy kuchni umieściliśmy duże stoły na kilkanaście osób. Jest to też przestrzeń zlokalizowana przy głównym ciągu komunikacyjnym, dlatego też jest to najgłośniejsza część kantyny. Po drugiej stronie komunikacji znajdują się stoły przeznaczone dla kilku osób. Za dużą stalową donicą będą się znajdywały kanapy wydzielone ścianą z pnących roślin, gdzie będzie się można zrelaksować i posiedzieć w spokoju.

Wzdłuż ściany wykończonej wykładziną w przyszłości powstaną wyciszone budki przeznaczone na prywatne spotkania i cichą pracę. Ten etap jednak mamy przed sobą. Jest to plan na nadchodzący rok. Na razie pokazujemy Wam kilka szybkich zdjęć bieżącego stanu wykończenia.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.