• taras-w-drewnie-i-stalowy-kominek
  • kuchnia-i-czesc-dzienna-silowni
  • silownia-drewniana-sciana
  • widok na zieloną ścianę w siłowni
  • prysznic-w-saunie-wykonczonej-drewnem-i-plytkami-terazzo
  • sauna-i-prysznic-w-drewnie-i-plytkach-ceramicznych
  • sauna-w-drewnie-i-kafelkach-terazzo
  • lazienka-bialo-niebieska

Temat: Projekt wnętrza sauny i siłowni
Lokalizacja:
Katowice
Data Projektu: 2019
Status: W trakcie budowy

O temacie:

Sauna i siłownia znajdują się na terenie działki należącej do naszego stałego klienta. Pełnią funkcje uzupełniające dla czteroosobowej rodziny mieszkającej w willi znajdującej się na tej samej działce.

Klient chciał mieć rekreacyjną, uzupełniającą przestrzeń, w której mogą przyjąć gości jak i korzystać z niej na co dzień, niezależnie od pory roku.

W pierwszym z budynków znajduje się siłownia wraz z przestrzenią rekreacyjną oraz kuchnią. Siłownia jest otwarta na duży taras, na którym znajduje się jacuzzi oraz prysznice zewnętrzne.

W drugim z budynków znajduje się przytulna sauna z wydzieloną przestrzenią wypoczynkową z pięknym widokiem na ogród. Oba budynki mają duże okna pozwalające połączyć wizualnie obie przestrzenie.

 

O projekcie:

Projekt wnętrza zakłada wizualne połączenie wnętrz z tarasem. Drewniane podłogi są kontynuacją desek tarasowych, okładziny ścian to płytki typu terazzo. Przestrzeń jest elegancka i sprzyjająca wypoczynkowi, natomiast w siłowni kolory są jasne, a posadzka w części przeznaczonej do ćwiczeń jest wykończona sportową podłogą typu PVC.

 

O technologiach:

Na ścianach sauny zastosowano takie same materiały wykończeniowe jak na podłodze, zostały wybrane drzwi z ościeżnicami ukrytymi w siłowni wykończono je tapetą – tak jak ścianę w której się one znajdują, natomiast w saunie dobraliśmy drzwi fornirowane pasujące do okładzin na ścianach. Ściana oddzielająca saunę od reszty wnętrza została zaprojektowana jako w pełni szklana, co połączyło wizualnie ze sobą te przestrzenie.

 

Blog:

Na blogu można podejrzeć postępy z budowy we wpisach:

Projekt siłowni i sauny / przejęcie placu budowy
Projekt wnętrza sauny i siłowni / postęp prac na budowie

Kategoria
projekt wnętrz