• widok na projekt domu jednorodzinnego
  • widok na salon w domu jednorodzinnym
  • widok na salon domu jednorodzinnego
  • widok z pierwszego piętra na salon
  • widok na projektowaną łazienkę w Chorzowie
  • projekt łazienki w domu jednorodzinnym

About This Project

Lokalizacja: Chorzów
Data Projektu: 2011
Status: Realizacja

 

O temacie:

Działka, na której stanął dom znajduje się w Chorzowie w sąsiedztwie Parku Śląskiego. Niewielka działka ukształtowana jest ze spadkiem.

Klientom zamarzył się prosty, wygodny dom z wysoką częścią dzienną, ale ze standardową wysokością części obsługującej czyli toaletą, wiatrołapem, garażem i pomieszczeniami technicznymi.

 

O projekcie:

Główną trudnością przy projektowaniu tego domu były niewielkie rozmiary działki ze znacznym jej spadkiem, na szczęście w kierunku południowym. Problem ten rozwiązaliśmy w sprytny sposób, lokalizując zgodnie z zasadami wejście od północy czyli w najwyższym miejscu działki, a część dzienną w najniższej jej części czyli od południa. Dzięki takiemu zabiegowi wysokość parteru rośnie wraz ze spadkiem terenu odpowiadając na potrzeby inwestora. Wiatrołap, toaleta i pomieszczenie techniczne ma minimalną wymaganą przepisami  wysokość w świetle, kolejne pomieszczenia schodzą w dół tworząc kolejno o 30cm wyższą kuchnię, aż do wysokiego 2 kondygnacyjnego salonu.

 

O technologiach

Dom jest wzniesiony w tradycyjnej technologi murowanej z grubą 20cm warstwą styropianu. Dach został ukształtowany jako skośny bezokapowy z orynnowaniem od zewnątrz. Dom jest wyposażony w wentylację mechaniczną i rekuperację.

 

Kategoria
domy jednorodzinne, projekt wnętrz