• widok na kolorwą jadalnię i kuchnię we wnętrzu domu
  • wizualizacja żółtej kuchni
  • wizualizacja żółtej kuchni
  • widok żółtego holu
  • wizualizacja holu widok klatki schodowej
  • wizualizacja niebieskiej łazienki

Lokalizacja: Bytom
Data Projektu: 2012
Status: Realizacja

 

O temacie:

Do projektu wnętrza domu zlokalizowanego w sąsiedztwie pola golfowego w Bytomiu podeszliśmy w czasach, kiedy we wnętrzach dominowały biele, szarości i monochromatyczne rozwiązania estetyczne. Myśleliśmy, że szykuje się kolejne nudnawe wnętrze osadzone w bezpiecznej stylistyce. Ku naszemu zaskoczeniu nasi nowi klienci zażyczyli sobie czegoś kompletnie innego. Miał być kolor! Miało być energetycznie! Miało być ciekawie! Po krótkiej rozmowie doszliśmy do wniosku, że tylko takie rozwiązania mogą pasować do tej kolorowej i żywiołowej rodziny. On programista z zamiłowaniem do paintballu, ona anglistka, lokalna aktywistka, świetna kucharka – kolorowy ptak. Oboje tryskający niebanalną inteligencją.

 

O projekcie:

Projekt parteru domu jednorodzinnego został oparty o dwie bryły funkcjonalne – żółtą kostkę obejmującą część zabudowy kuchennej, wiatrołap i toaletę oraz bryłę klatki schodowej wykończonej stalową siatką nawiązującą do śląskich klimatów. Klatka schodowa spinała dosłownie i w przenośni całe wnętrze.

W kuchni dekoracyjnym elementem jest ściana wykończona grafiką nawiązującą do pasji pana domu. Przestrzeń wokoło wystarczyło już tylko wyposażyć klimatycznymi, lekko industrialnymi meblami.

Nad całością dominuje żółte przeszklenie z głównej sypialni dające rodzicom wgląd w to co się dzieje na parterze.

 

O technologiach:

Budowany od podstaw dom miał być przez dewelopera doprowadzony do stanu deweloperskiego. Do projektu podeszliśmy już na etapie budowy stanu surowego. Umożliwiło to spersonalizowanie wszystkich instalacji wewnętrznych do docelowego projektu.

Na parterze podłoga została wykończona drewnianymi panelami zabarwionymi na grafit, odpowiednimi do zastosowania na ogrzewanie podłogowe. Schody oraz podłoga 1 piętra została wykończona parkietem przemysłowym, pasującym do charakteru wnętrza i dającym dużo ciepła w pomieszczeniach sypialnych. Ogrzewanie podłogowe zastosowano tylko na poziomie parteru.

Kategoria
projekt wnętrz