• frontowa elewacja ceglanego domu jednorodzinnego
  • ceglan dom jednrodzinny widok od frontu
  • ceglany dom jednorodzinny widok od wejścia
  • widok na dom jednorodzinny od frontu i od ogrodu
  • widok z ogrodu na dom jednorodzinny
  • widok na stól na tarasie domu jednorodzinnego
  • widok na wnętrze domu jednorodzinnego
  • widok na wnętrze domu jednorodzinnego

Temat: Dom jednorodzinny
Lokalizacja:
Chorzów
Data Projektu: 2011-2015
Status: Realizacja
Zdjęcia: Daniel Kaniewski

O temacie:

Do  tematu projektu domu jednorodzinnego w Chorzowie zostaliśmy poleceni przez inwestorów z sąsiedniej działki. Po krótkim czasie okazało się, że klient traktuje temat inwestycyjnie i postanowił sprzedać działkę z projektem, na który zostało wydane pozwolenie na budowę. Działkę z domem kupił kolejny inwestor. Nasza współpraca przy budowie domu układała się do tego stopnia dobrze, że klient postanowił zlecić nam projekt wnętrz. W między czasie w Polsce nastąpił kryzys „frankowy” i niestety nasz ulubiony inwestor został zmuszony sprzedać dom, którego realizacja była już mocno zaawansowana.

Dom został kupiony przez kolejną osobę, która postanowiła również nam powierzyć dokończenie wnętrz. Dlatego dom ten nazywamy domem przechodnim choć mamy nadzieję, że już w kolejne ręce nie wpadnie i będzie już teraz pod opieką nowej właścicielki, która z dużym zaangażowaniem oddała się finalnemu wykończeniu tego budynku.

 

 

O projekcie:

Nasz nowy, pierwszy klient chciał mieć dom, który będzie wydzieloną od sąsiadów przestrzenią mieszkalną zarówno wewnątrz jak i w częściach rekreacyjnych budynku. Dlatego powstał na parterze prywatny taras wydzielony od sąsiadów, a na piętrze duży, przestronny taras dla dzieci, które w całości przejęły górne poziomy budynku. Dom został wykończony piękną cegłą licową, taką samą, jak na budynku NOSPRu w Katowicach, dzięki czemu wpisuje się w lokalny charakter śląskich domów typu familoki, które są zlokalizowane w sąsiedztwie.

 

 

O technologiach:

Dom wzniesiony jest w technologii ściany dwuwarstwowej z bloczkami wypełnionymi styropianem. Od zewnątrz wykończony jest cegłą licową. Dach jest pozbawiony okapów i wykończony grafitową dachówką ze struktonitu. Wewnętrzne schody zostały wykonane ze stali i opierają się całkowicie o centralny, stalowy masywny słup na wysokość 3 kondygnacji, które obejmuje.

Kategoria
domy jednorodzinne, projekt wnętrz