• jadalnia-i-kuchnia-wykonczona-drewnem-podloga-parkiet
  • salon-hol-i-korytarz-w-kolorach-zieleni-i-w-drewnie
  • hol-i-czesc-dzienna-zielona-sciana-drewniana-podloga

Projekt wnętrza mieszkania

 

Temat: Projekt wnętrza sauny i siłowni
Lokalizacja:
Katowice
Data Projektu: 2018
Status: Realizacja

 

O temacie:

Istniejące mieszkanie, o powierzchni ponad 100m kwadratowych w kamienicy z lat 30 ubiegłego wieku miało tradycyjny układ przechodnich pomieszczeń z dużymi, przestronnymi pokojami. Taki układ mieszkania nie spełniał potrzeb 4 osobowej rodziny z dorastającymi dziećmi – chłopcem i dziewczynką. Dlatego klienci zdecydowali się na radykalną przebudowę mieszkania.

Podstawowe wymogi jakie przedstawili nam klienci to:

  • osobne pokoje dla dzieci od słonecznej strony kamienicy
  • kuchnia połączona z jadalnią i dużym pokojem
  • 2 osobne łazienki – jedna ogólna, druga prywatna
  • przestronna sypialnia główna
  • kąt do pracy z wygodnym biurkiem
  • dużo przestrzeni na przechowywanie

 

O projekcie:

Zadanie nie było łatwe i wymagało odważnego podejścia do tematu. Na szczęście udało nam się spełnić wszystkie wymagania klienta, choć wymagało to od niego sporo odwagi i powierzonego nam zaufania. Układ funkcjonalny został całkowicie przez nas przearanżowany. Kuchnia trafiła do przeciwległego końca mieszkania, to co było wcześniej przestrzenią dzienną stało się sypialniami, przestrzeń dzienna oraz wejściowa się ze sobą przeplatają, przez co zyskały na przestronności.

Mieszkanie zyskało nowoczesnego charakteru z nutką elegancji. Wszyscy domownicy mają swoją przestrzeń, poza licznymi szafami udało się również wydzielić pomieszczenie gospodarcze oraz wygodną garderobę.

 

O technologiach:

Kamienica wpisana jest do gminnej ewidencji zabytków. W mieszkaniu zostały wymienione wszystkie instalacje wewnętrzne w tym gazowe. Projekt dostał pełne pozwolenie na budowę. Część ścian została wyburzona, zarówno ściany nośne jak i działowe w miejscu wyburzeń zostały wzmocnione stalowymi nadprożami. Cechą charakterystyczną dla starych kamienic są stężające ściany działowe, których nie można wyburzać bez zastosowania w ich miejscach stalowych nadproży.

Korzystając z faktu, że kamienice mają rozbudowany system kominowy przewidziany dla nieużywanych już pieców na węgiel część instalacji wodnych i kanalizacyjnych została zlokalizowana w tych przewodach. Takie rozwiązanie umożliwia przeniesienie kuchni i łazienek niemal do dowolnego miejsca w mieszkaniu.

Kategoria
projekt wnętrz