• projekt-domu-jednorodzinnego-widok-z-ogrodu
  • projekt-domu-jednorodzinnego-widok-z-tarasu
  • projekt-domu-jednorodzinnego-widok-z-sasiedniej-dzialki
  • projekt-domu-jednorodzinnego-widok-z-ulicy
  • projekt-domu-jednorodzinnego-widok-od-frontu

Lokalizacja: Suszec
Data Projektu: 2021
Status: Koncepcja

 

O temacie:

Działka, na której stanął dom znajduje się w Suszcu. Klienci zaplanowali dla swojej rodziny niewielki dom parterowy na działce z wjazdem od południa.

 

O projekcie:

Podłużna działka posiada wjazd od południa, dlatego zdecydowaliśmy się na przesunięcie budynku lekko w głąb działki tworząc wewnętrzny dziedziniec wokół którego są skupione niemal wszystkie pomieszczenia mieszkalne budynku. Od strony ulicy dom odgrodzony jest wiatą garażową oraz wiatą – składzikiem na narzędzia, kosiarki lub rowery.
Układ domu podzielony jest funkcjonalnie na 2 części. Bliżej ulicy znajduje się część dzienna z kuchnią i jadalnią, a w głębi działki znajduje się część nocna czyli 3 sypialnie dziecięce oraz 1 sypialnia rodziców. Architektura budynku również została tak ukształtowana, żeby rozdzielić obie części zarówno funkcjonalnie jak i wizualnie.

 

O technologiach

Dom jest wzniesiony w tradycyjnej technologi murowanej z grubą 20cm warstwą styropianu. Dach został ukształtowany jako skośny bezokapowy z orynnowaniem od zewnątrz. Dom jest wyposażony w wentylację mechaniczną i rekuperację. Aby zminimalizować koszty oraz ułatwić budowę dom ma niewielkie gabaryty oraz rozpiętość 7m, co umożliwi wykonanie prostej i taniej więźby dachowej.

 

Kategoria
domy jednorodzinne